DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Beykoz Mısır Festivali’yle eski günlerine kavuştu

Beykoz Belediyesi, Tarihi Küçüksu Çayırı’nda, düzenlediği ‘Mısır Festivali’ kapsamında geçmişteki gibi mısır kazanları kaynadı, tüm İstanbullular ağırlandı. Belediye Başkanı Murat Aydın, kazanlarda kaynayan mısırları kendi elleriyle Beykozlulara ikram etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Beykoz Mısır Festivali’yle eski günlerine kavuştu

Osmanlı’nın döneminin gözde mesire yerlerinden Tarihi Küçüksu Çayırı, mısır geleneğinin yeniden canlandığı “Beykoz Mısır Festivali ”ne ev sahipliği yaptı.

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen festivalde yakın tarihe kadar yeşil çayırlarında mısır kazanlarının kaynadığı mesire, ilçe sakinlerinin katılımıyla yeniden tarihteki canlı günlerinden birini yaşadı.

Ziyaretçilerin mısıra doyduğu etkinliğe, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, muhtarlar, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

DEV KAZANLARDA MISIR KAYNATILDI

Beykoz Belediyesi tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen ‘Mısır Festivali’ kapsamında geçmişteki gibi mısır kazanları kaynadı, tüm İstanbullular ağırlandı.

İstanbulluların geçmişte ailecek rağbet ettiği ve hatıralarına nakşettiği mısır geleneğini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla yapılan festivalde, tarihte olduğu gibi büyük mısır kazanları kuruldu.

Etkinliğe aile, komşu ve çocuklarıyla gelen Beykozlular, kazanlarla kaynayan, belediyenin ikramı olan mısırlardan alarak renkli görüntüler oluştururken, nostalji dolu bir gün geçirdi.

BAŞKAN MURAT AYDIN ŞAPKA GELENEĞİNİ SÜRDÜRDÜ

Belediye Başkanı Murat Aydın, mısır ustalarının güneşten korunmak için taktığı ve bir geleneğe dönüşen mısırcı şapkasını takarak kazanların başına geçti ve vatandaşlara mısır ikram etti.

ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

Tarihi Küçüksu Çayırı’na gelen çocuklar için alanda illüzyon, jonglör, animasyon gösterileriyle eğlenceli etkinlikler yapıldı ve çocuklar doyasıya eğlendi.

İLYAS YALÇINTAŞ VE TUĞÇE KANDEMİR KONSER VERDİ

İlçe sakinleri ve ziyaretçilere nostalji yaşatacak etkinlik kapsamında mısır ikramının ardından pop müzik sanatçısı İlyas Yalçıntaş ve Tuğçe Kandemir sevilen şarkılarını seslendirdi.

Konserlerde tüm davetliler şarkılar eşliğinde eğlendi. Ünlü sanatçıların sevilen parçalarına eşlik eden ilçe sakinleri unutulmaz bir gece yaşadı.

YORUM YAP