DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Beykoz uyuşturucuya teslim: Camiler mesken oldu

Türkiye’nin genelinde görülen cami tuvaletlerinde uyuşturucu madde kullanımı uzun zamandan beri Beykoz’da da görülüyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Beykoz uyuşturucuya teslim: Camiler mesken oldu

Gençler arasında uyuşturucu madde kullanımı korkunç sayılara ulaşmış durumda. Sentetik uyuşturucu maddelerin mahalle aralarında satışı artarken medyaya ürkütücü fotoğraflar yansımaya devam ediyor. Kriz geçirmiş gençlerin içler acısı hali ailelere kötü bir atmosferin ip uçlarını veriyor.

Türkiye’nin genel durumu bu haldeyken İstanbul’un nüfusu ve coğrafyası gereği diğer ilçelere göre sakin olan Beykoz için de tehlike çanları çalmaya başladı. Son yıllarda Beykoz’daki camilerin şadırvan ve tuvalet bölümleri uyuşturucu madde kullanımı için mekan hâline geldi. Güvenlik gerekçesiyle ismini paylaşmayan cami görevlileri bu konunun artık çok tehlikeli bir duruma geldiğinin altını çiziyor. Önceki yıllarda çok nadir rastlanan bu istenmeyen durum son zamanlarda dehşet verici sayılara ulaşmış durumda.

Camilerin bu tür kötü alışkanlıklar için kullanımına değinen cami cemaatinden bir vatandaş ” önceden gençlerimizi cami şadırvanında görünce abdest almaya çağırır, nasihatlerde bulunurduk şimdi ise korkuyoruz” şeklinde konuştu.

Zindan Adar

YORUM YAP