DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

VAKTİNE KALAN SÜRE

:
için vakti

Beykoz’daki küçük Trabzon

Beykoz’daki muhtar mahalleyi bordo maviye bürüdü: Onlara her yer Trabzon

Yayınlanma Tarihi : Google News
Beykoz’daki küçük Trabzon

Beykoz’daki muhtar mahalleyi bordo maviye bürüdü: Onlara her yer Trabzon

Beykoz’da Trabzonlu vatandaşların yoğun olarak yaşadığı İshaklı köyünde binalardan kaldırım taşlarına kadar her yer bordo maviye boyandı. Küçük Trabzon’a dönen köy havadan da görüntülendi.

Beykoz’da Trabzonlu vatandaşların yerleşim yeri olan İshaklı köyünde okullar, evler ve hatta kaldırım taşları bile bordo maviye büründü. Köy içindeki bir caddenin de Trabzon Caddesi ismi almasının ardından İstanbul’un içindeki Trabzon olarak anılan köy havadan görüntülendi.

İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı İshaklı köyünde nüfusun büyük bir çoğunluğu Trabzonlu olunca evlerden okula, kaldırım taşlarından işletmelere kadar her yer bordo maviye boyandı. Köy halkı ise sadece renkleriyle değil günlük yaşamları ve mimari özellikleriyle de Karadeniz kültürünü İshaklı köyünde yaşatmaya devam ediyor. 500 hane ve bin 400 kişilik nüfusuyla dikkatleri çeken köyde temel geçim kaynağı ise tarım ve hayvancılık. Dikkatleri üzerine çekmeyi başaran köye İstanbul’un farklı ilçelerinden gelen Trabzonlu vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor.

“TRABZON’DA YAŞIYORMUŞUZ HİSSİ”
Köy sakinlerinden Olgun Balta, “Buraya geldiğimizde Trabzon’da yaşıyormuş hissine kapılıyoruz. Memleket hasretini bu şekilde gideriyoruz. Sadece köy halkı değil farklı ilçelerden misafirler de burayı merak ederek geliyor ve beğendiklerini söyleyerek buradan ayrılıyorlar.”

“Biz de bu durumla gurur duyuyoruz. Bize her yer Trabzon. Burada Trabzon’da da olduğu gibi hayvancılık ve tarım ile uğraşıyoruz. Ürünlerimizi doğal üreterek tüketiyoruz. Sade ve doğal bir hayat yaşıyoruz” dedi.

“CADDENİN TAMAMINI BORDO MAVİYE ÇEVİRECEĞİZ”
Vatandaşların köye ilgi duymasından memnun olduklarını belirten mahalle muhtarı Ali Çinel şöyle konuştu: “Bende aslında her zaman bir Trabzon özlemi vardı. Köy muhtarlığını kazandığımda ilk aklıma gelen köy girişi bordo mavi yapmak geldi ve bu fikrimi uygulamaya koydum. Köy sakinlerinden güzel tepkiler geldi, mutlu oldular. Sadece köyümüzden değil farklı ilçelerden gelen Trabzonlu vatandaşlar da buraya gelerek fotoğraf çektiriyorlar. Tabii bu durum bizleri de memnun ediyor.”

“Önümüzdeki aylarda Trabzon Caddesi’ni tamamıyla bordo maviye çevireceğiz. Köy halkının çoğunluğu Trabzonlu olsa da farklı memleketlerden olan komşularımız da var. Onlar da bu duruma alıştı. Beğendiklerini dile getiriyorlar”

Bordo mavi renkli görüntüsüyle ilgi odağı olan köy drone ile havadan görüntülendi.

YORUM YAP