DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İmamoğlu İBB’nin Çalışmalarını İnceledi!…

İBB’nin Beykoz’daki çalışmalarını incelemek için gelen Başkan İmamoğlu, buradaki açıklamasında metro için ‘daha vakit var’ dedi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İmamoğlu İBB’nin Çalışmalarını İnceledi!…

Göksu Deresi, Anadoluhisarı Kalesi ve Çubuklu’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) çalışmalarını yerinde gözlemlemek için Beykoz’a gelen Ekrem İmamoğlu, burada birtakım açıklamalarda bulundu.

Dönem içerisinde ulusal ve yerel medyanın ilgisini çeken Göksu Deresi’ndeki kirlilik konusuyla ilgili devam eden temizlik çalışmalarına ilişkin bilgi alan İmamoğlu, dere güzergahındaki teknelerin bloklanmasına ilişkin çalışma yapacaklarını, Eylül ayının sonuna kadar dere temizliğinin de temizleneceğini kaydetti.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ayşen Erdinçler’in bilgilendirmelerini dinleyerek incelemelerini sürdüren Başkan İmamoğlu, Göksu Deresi üzerindeki yatların parklanmasına bir düzenleme getirmek istediklerini, Boğaziçi İmar Müdürlüğü, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi ile bürokratların bir araya gelerek sorunun hızlıca çözülmesi talimatını verdi.

Göksu Deresi’ndeki çalışmaların Eylül ayında bitecek olması nedeniyle İmamoğlu, bu süreçte yeniden ziyarette bulunacağını ifade etti.

İlçe ziyaretinin devamında İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat ile Kültür Varlıkları Dairesi Başkanı Oktay Özel’den bilgi alarak restorasyon çalışmalarının devam ettiği Anadoluhisarı Kalesi’nde incelemelerini sürdüren İmamoğlu, vatandaşların ziyaretleri için de gerekli düzenlemelerinin tamamlanmasının ardından Eylül ayında açılışını yapacaklarını küçükçekmece escort söyledi.

İmamoğlu ve beraberindekiler daha sonra Tarihi Toplarönü Namazgahı’nı da inceledi.

Ekrem İmamoğlu, Beykoz’daki son durağında Çubuklu’daki Silolar’ı ziyaret etti.

Burada heyete bilgilendirme yapan Mahir Polat, “Toplam 26 bin 900 bin m²’lik bir alandan bahsediyoruz. 17 silomuz var. Kapalı alanımız şuanda 3 bin m² civarında ama biz bu ölçeği asma kat ve diğer düzenlemelerle artırıyoruz. 2 katına kadar çıkacağımız bir alan var. Projelerimiz tamamlandı. Esas odaklandığımız konu bu binaları hem turizm alanında yeme-içme hem de kültür-sanat olarak kullanalım hem de farklı fonksiyonlara cevap verebilecek kapasite sunsun. Dünya ölçeğinde bir kültür-sanat havzası olabilir ve dünya ölçeğinde paydaşları burayı davet edebilir.” dedi.

Ziyaretini tamamlamadan önce bir takım açıklamalarda bulunan İBB Başkanı İmamoğlu, “Mesela Aşiyan’dan hatlar çalışıyor. Orası metroyla bağlantılı. Fünikülerimiz inecek Aşiyan’a. O metrolardan biri burası olabilir mi? Nüfusa dönük ve buradaki kültürel fonksiyona dönük bakmak lazım. Aşiyan’dan burası. Nasıl gelir kulağa bilmiyorum. Beykoz’un metrosuna daha var. Şuanda tasarlanan metrolarımız var. O anlamda Boğazı’da metrolarla buluşturan füniküler çalışmalarımız var ama Beykoz’u nereye bağlayacağız? Bu tür yerler farklı ulaşım araçlarıyla daha kaliteli hale dönüşür.” dedi.

Konuşmaların ardından, şantiye alanını gezen Ekrem İmamoğlu “Beykoz Koordinasyon Merkezi” olarak kullanılacak alanda da incelemeler de bulundu.

İmamoğlu’na, Beykoz programı sırasında CHP Parti Meclisi Üyesi Av. Sevgi Kılıç, Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yılmaz, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, Kültür Varlıkları Dairesi Başkanı Oktay Özel, Çevre Koruma Daire Başkanı Ayşen Erdinçler, Boğaziçi İmar Müdürü Elçin Karaoğlu, İSKİ Şube Müdürü Oğuz Kaya ile ilçe başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve muhtarlar eşlik etti.

YORUM YAP