DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Saadet Beykoz kentsel dönüşümü eleştirdi

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Beykoz’daki kentsel dönüşüm hakkında basın açıklaması düzenledi. Gerçekleştirilen basın açıklamasına İl Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Baran da katıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Saadet Beykoz kentsel dönüşümü eleştirdi

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Tokatköy Kentsel Dönüşüm Ofisi’nin önünde “Beykoz’lu olmak ve Beykoz’da kalmak için” sloganıyla basın açıklama düzenledi.

İlçe Başkanı Muammer Koç’un yaptığı basın açıklamasına ilçe yönetim kurulu ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Baran eşlik etti.

Saadet Partisi olarak binaların depreme dayanıklı hale gelmesi, mahalle kültürünün bozulmadığı, komşulukların devam ettiği ve vatandaşların haklarının korunduğu adil bir kentsel dönüşümden yana olduklarını söyleyen İlçe Başkanı Muammer Koç, Tekkeköy’deki kentsel dönüşüm sürecinin nasıl geliştiğini aktardı.

İlçe Başkanı Muammer Koç, vatandaşlar ile yapılan görüşmeler sonucunda, analizler yaparak geniş kapsamlı rapor hazırladıklarını ve bu raporları ilgili kurumların yanı sıra Beykoz Belediyesi’ne teslim edeceklerini söyledi.

Son yapılan plan kararlarından önemli bir noktaya vurgu yapmak istediğini söyleyen Muammer Koç,

“Tokatköy Mahallesi 487 ada 3 parselin bulunduğu alanda Nazım İmar Planı değişikliği ve Uygulama İmar Planı yapılmıştır. Uygulama İmar Planı ile uyumlu olması için, etrafındaki bazı yolları da içerecek şekilde, kısmen sınırın yakın çevresini de kapsamaktadır. Planlama alanındaki mevcut nüfus bin 715, planlanan nüfus ise 2 bin 950 kişidir. Plan nüfus hesaplaması toplam inşaat alanı üzerinden yapılmıştır. Yaklaşık yüzde 65 oranında plan aratılmasına gidilmiş.” dedi.

Tokatköy’de yapılan kamuoyu araştırmalar kesitler sunan Koç, vatandaşlara “Yeterince bilgilendirildiğinizi düşünüyor musunuz?” ve “Herhangi bir yazılı sözleşme yaptınız mı?” şeklinde soru yönettiklerini söyledi.

Koç, alınan cevapları şöyle aktardı:

“Vatandaşların yüzde 91.9’u hayır yeterince bilgilendirilmedim, yüzde 8.1’i de bilgilendirildiğini ifade etti. Dönüşüm ofisi kurulmuş, vatandaş sorularına karşı verilen bilgi sadece arsa büyüklükleri verileri topladıklarını ve başka bilgilendirme yapamayacaklarını belirttikleri söylenmektedir. Dolayısıyla vatandaşlarımızın bu dönüşümde somut bir bilgilendirme yapılmadığı ortaya çıkmıştır. İkinci soru için ise vatandaşların yüzde 100’ü herhangi bir yazılı sözleşme yapmadıkları belirttiler.”

İlçe Başkanı Muammer Koç, basın açıklamasının devamında Tokatköy halkına tavsiyelerde ve çözüm önerilerinde bulundu.

YORUM YAP