DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

VAKTİNE KALAN SÜRE

:
için vakti

Yeniden Refah Partisi Beykoz’da Destek İstedi

Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz Beykoz’da Sivil toplum örgütleri ve muhtarlarla bir araya geldi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Yeniden Refah Partisi Beykoz’da Destek İstedi

Sınırlı sayıda davetlinin katıldığı programda, Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı İlkay Yücel ve Beykoz Belediye Başkanı Mustafa Kazım Alpay’da yer aldı.

İBB Adayı Mehmet Altınöz Beykoz Kanlıca Mahallesinde oturduğunu hatırlatarak, kendisine destek verilmesini istedi.

Var gücümüzle çalışacağız

Yeniden refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı İlkay Yücel kısa bir selamlama konuşması yaparak, gerek İBB gerekse Beykoz Belediye Başkan adaylarının belirlenmesi sonucunda hızlı bir şekilde seçim çalışmalarına başladıklarını, yerel yönetimlerde Milli Görüş anlayışını yeniden hakim kılabilmek için var güçleriyle çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Yücel katılımcılara teşekkür etti.
İBB Beykoz Koru Tesislerindeki akşam yemeğinde bir konuşma yapan Yeniden Refah Partisi İBB Adayı Mehmet Altınöz, “üzülerek söylüyorum. Şu andaki mevcut hükümetimiz yılda yaklaşık 35 milyar dolar parayı borç faizine veriyor.” dedi.
“Yerelde anlatacağımız projeleri gerçekleştirmek bizim için kolay. Bizim için proje kaynak da kolay. Milli Görüş partilerinde Yeniden Refah Partisi’nde parayı konuşmayız biz. Projeyi ortaya koyarız, projeyi gerçekleştiririz. Nasıl oluyor bu? Biz 54. Erbakan Hoca’mızın hükümetinde bunları yaptık.” şeklinde konuşan Altınöz, “28 yıl önceden bahsediyorum. 28 yıl önce bunları yaptık, yine yapabiliriz.” dedi.

Türkiye’nin kaynakları var

Bakın şu anda iktidardaki hükümet, iktidarda olduğu 22 yılda 563 milyar dolar parayı borç faizine vermiş. Rakamın altına kırmızı kalemle çiziyorum.

Diyeceksiniz ki, borç ödenmiş yani niye konuşuyorsun? Hayır, borç duruyor. Borcun maalesef bu kadar büyük bir para faizine gitmiş.

2024 yılında ne kadar borç faizi ödenecek? Genel Başkanımız Sayın Fatih Erbakan Bey’le milletvekillerimizin ret oyu verdiği bütçe. Ne kadar? Yaklaşık 40 küsur milyar dolar parayı da 2024 yılında, yılsonu itibariyle borç faizine verilen para 106 milyar doları buluyor. Hani elli 55 milyon dolara tank palet fabrikasının bir kısım hissesini satmıştık ya ortak üretim yapmak için.
Kaynak var, para var. Türkiye zengin bir ülke, paralar, hortum bağlanmış buradan borç faizine. Yani dünyanın finans sistemine pompalanırken burada emekli 7500 lira olan maaşı on bin lira olmuş, sanki çok büyük bir lütuf yapılmış gibi bu paylaşılıyor.

10 bin liraya bir emekli İstanbul’da nasıl geçinebilir?

Ya 10 bin liraya bir emekli İstanbul’da nasıl geçinebilir? Bırakın İstanbul’u Anadolu’da nasıl geçinebilir. 2 yıl içerisinde her şeyin fiyatı beşe katlandı. Bir arkadaşımız 5 bin liraya oturduğu evde şu anda mal sahibiyle anlaştı, 25 bin liraya oturuyor.

Diyor ki, başkanım ben evden çıksam, düzenim bozulacak, taşıması şusu busu bir sürü iş. Elektrik, su abonelikleri vesaire, bir maliyet analizi yaptım, yok olacak gibi değil. 25 bin liraya razı oldum.

Bir litre mazot 50 lira

Ondan sonra bakıyorsunuz ekonomide problem yok diyor Sayın Şimşek. Şimdi yerel ve genel bizim için eş zamanlı. Aslında baktığınız zaman para var. Ne diyor arkadaşlar? Dünyanın finans sisteminde para çok, emekliye, işçiye, memura gelince para yok. Yani para bulunuyor. Bütçeye konuluyor. Ama maalesef bizim insanımıza gelince 7500 liralık maaş on bin liraya çıkıyor. On bin liraya çıksa ne olacak? Bir litre mazot oldu 50 lira.

İstediğiniz kadar yükseltin. Satın alma gücünüz azalıyor. Asgari ücret 17 bin lira olmuş. Arkadaşlar, 17 değil, 27 değil, 37 yapsanız asgari ücretli bir yıl sonra paranın yarısını maalesef enflasyona karşı kaybediyor. Yani merkezi hükümetin imkânları var. Merkezi hükümetin imkânları nereye gidiyor? Mesela, şu Osmangazi Köprüsü, yap işlet devret sistemiyle yapıldı. Hayırlı bir hizmet, teşekkür ediyoruz. Tebrik ediyoruz. Bizde kullanıyoruz.

Kaça mal olmuş bu? İki milyar dolara mal olmuş. Yani biz yılda yaklaşık 25 tane Osman Gazi Köprüsü’nü borç vaizine veriyoruz.

Mehmet Altınöz, partilerinin Beykoz Belediye Başkan Adayı Mustafa Kazım Alpay’ın da projelerini anlattı. Alpay’ın Beykoz’un sorunlarına nefes aldıracak projeleri olduğunu ve kendisine sahip çıkılmasını istedi.

Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığının düzenlediği programa; Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun, Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, Soğuksu Mahalle Muhtarı Muammer Aydınoğlu, Beykoz Meclis Üyeleri Derneği Başkanı Erdal Öztürk, Beykoz Trabzonlular Derneği Başkanı Erdal Uzuner, İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ve Türk Kızılay’ı Beykoz Şube Başkanı Mustafa Gürkan’da hazır bulundu.

YORUM YAP